Atlas turystyczny “Między Brdą a Wdą”
Atlas turystyczny służyć ma przede wszystkim za dokładną i poręczną mapę obszaru działania LGR „Mòrénka”. Oznaczone są w nim szlaki piesze, rowerowe, kajakowe, ścieżki dydaktyczne, restauracje, kąpieliska itd. Atlas, również zawiera część opisową w której zawarte są m.in. informacje o kulturze, atrakcjach turystycznych oraz omówione są ścieżki dydaktyczne, szlaki piesze, rowerowe oraz wodne. Podczas wielu targach turystycznych na których mieliśmy okazję być, cieszył się największą popularnością.
Album „Między Brdą a Wdą. Człowiek i środowisko”.
W 2012 roku Stowarzyszenie wydało album „Między Brdą a Wdą. Człowiek i środowisko”. To zbiór wspaniałych fotografii niezwykłych miejsc na Kaszubach i poezji Ludwika Lipnickiego. Album promuje region podczas różnych imprez, tak by zachęcić turystów do odwiedzania Kaszub.
Program Aktywizacji Turystyki na obszarze LGR Mòrénka na lata 2013-2020
Opracowanie jest dokumentem strategicznym o charakterze programu operacyjnego rozwoju turystyki dla obszaru 11 gmin z obszaru LGR „Mòrénka”. Dokument został opracowany w 2012 roku. Celem opracowania dokumentu jest zidentyfikowanie kluczowych elemantów potencjału turystycznego i marki turystycznej obszaru oraz wskazanie kierunków rozwoju w perspektywie kilku następnych lat. Program składa się z dwóch zasadniczych elementów:
- części analitycznej, określającej uwarunkowania rozwoju turystyki i potencjał turystyczny obszaru,
- rekomendacji i wniosków oraz priorytetów działań w perspektywie 2013+.
Gospodarka Rybacka Między Brdą a Wda. Potencjał, Perspektywa i Historia
Publikacja powstała w 2013, składa się z dwóch odmiennych części:
- Potencjał sektora rybackiego na obszarze działania Stowarzyszenia Wdzydzko-Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka” w opracowaniu Adama Futymskiego.
Na zdjęciu Adam Futymski prezentujący swoje badania na konferencji podsumowującej działalność LGR „Mòrénka” w Czersku 12 grudnia 2013r. Bardzo istotnym elementem przeprowadzonego badania było określenie potencjału rybackiego na obszarze działania LGR. Wyniki badań pozwalają optymistycznie patrzeć na przyszłość pod kątem możliwości finansowania LGR w ramach nowego okresu programowania ze środków unijnych.
- “Dzieje i tradycje rybołówstwa w południowej i środkowej części Kaszub (Od jezior charzykowskich po jeziora wdzydzkie) w opracowaniu dr Mariana Frydy.
Przygotowane opracowanie daje pełen obraz historii rybactwa na obszarze LGR Mòrénka. Jak się okazuje kluczowe znaczenie ukształtowaniu obecnego stanu w branży rybackiej miało funkcjonowanie państwowych gospodarstw rybackich m.in. w Charzykowach czy Mylofie.
Mapa turystyczna, baza noclegowa
Wydaliśmy również rozkładaną mapę turystyczną obszaru LGR „Mòrénka”, oraz rozkładaną bazę noclegową i restauracyjną.