6 czerwca, 2017

Najważniejsi przedstawiciele organizacji i instytucji zajmujących się promocją województwa pomorskiego oraz poszczególnych regionów gościli w Charzykowach, gdzie odbyło się Pomorskie Forum Turystyczne. Tematem przewodnim spotkania były szlaki rowerowe, w tym Kaszubska Marszruta. 

Forum rozpoczęło się 18 maja 2017r. częścią wykładową dotyczącą szlaków rowerowych „Jak budować, zarządzać i promować trasy rowerowe – warsztat tematyczny na bazie doświadczeń i standardów EuroVelo”. Przed podanym tematem odbył się panel z lokalnymi przedstawicielami władz oraz Parku Narodowego „Bory Tucholskie” i Zaborskiego Parku Krajobrazowego, który poruszył kwestię Kaszubskiej Marszruty i jej połączenia z Powiatem Kościerskim i dalej z Trójmiastem.  Następnie uczestnicy udali się do Centrum Edukacyjnego Parku Narodowego „Bory Tucholskie”. Kolejną atrakcją zaplanowaną na ten dzień był czynny udział w pieczeniu chleba, który odbył się w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach. Dzień zakończył się wspólnym grillowaniem wraz z Zespołem Kaszebe.

Jak wygląda turystyka aktywna w naszym regionie, uczestnicy forum przekonali się na własnej skórze 19 maja, podczas spływu kajakowego Chociną bądź wycieczką rowerową po Parku Narodowym „Bory Tucholskie”.