ALBUM \”CZŁOWIEK I ŚRODOWISKO MIĘDZY BRDĄ A WDĄ
28 lutego, 2013

W dniu 27 lutego br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Chojnice odbyła się promocja albumu „Mòrénka” pt. „Człowiek i Środowiska Między Brdą a Wdą” wydanego przez Stowarzyszenie Wdzydzko – Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka”

Zdjęcia pokazujące piękno przyrody wykonali Daniel Frymark z Chojnic oraz Jolanta Bork z Kościerzyny. Wspaniałą oprawą do zdjęć są wiersze i proza prof. Ludwika Lipnickiego, które wspaniale wpisują się do urokliwych zdjęć.

Jednym z powodów dla których album powstał jest ukazanie walorów największego w Europie Rezerwatu Biosfery „Bory Tucholskie” znajdujące się właśnie między rzekami  Brdą a Wdą. Sam tytuł dobrze identyfikuje obszar Stowarzyszenia  LGR „Mòrénka” – mówi prezes LGR „Mòrénka” Grażyna Wera – Malatyńska.

Spotkanie było okazją pochwalenia się innymi wydawnictwami Stowarzyszenia LGR „Mòrénka” między innymi:

– Atlasu turystycznego pt. „Między Brdą a Wdą”

– Mapy turystycznej rozkładana pt. ” Między Brdą a Wdą”

– Programu aktywizacji turystyki na obszarze Lokalnej Grupy Rybackiej „Mòrénka”

Wszystkie wydawnictwa są bezpłatne. Otrzymają je m.in. samorządy zaangażowane w działalność Lokalnej Grupy Rybackiej „Mòrénka” oraz będą stanowić ważny element promocji regionu na targach na których w najbliższym okresie wybiera się Stowarzyszenie.