Dziesięć lat temu na malowniczym Półwyspie Lipa rozpoczęła się historia Letniego Falowania, które jest wyjątkowym festiwalem na koncertowej mapie Polski. Impreza po trzech latach przeniosła się do Wiela nad Jezioro Wielewskie i w tym roku świętuje swój jubileusz!

Letnie Falowanie to festiwal rodzinny. Co roku Wiele odwiedzają fani reggae z całej Polski, rodzice, dzieci i młodzież. Bliskość jeziora, pozytywna muzyka i ciepła, kameralna atmosfera sprawiają, że trudno ten festiwal porównać z innymi. Festiwal bez ogromnej sceny, dziesiątek artystów i zagranicznych gwiazd wyrobił sobie opinie miejsca, w którym po prostu trzeba być. Twierdzi tak nie tylko przyjeżdżająca do Wiela publiczność ale i grający na Falowaniu artyści.

24 czerwca na scenie Letniego Falowania wystąpią czołowe polskie zespoły reggae: legendarna Jafia, która zaskakuje nowym stylem, uwielbiany przez wielewską publiczność Damian Syjonfam & D’Roots Brothers oraz najbardziej energetyczny polski zespół reggae, czyli Tabu. Nie zabraknie również debiutantów, bowiem jako pierwsza zaprezentuje się grupa Big Up!, która wydała w tym roku swój debiutancki, bardzo udany album.

Tradycyjnie imprezę poprowadzi Mirosław „Maken” Dzięciołowski, znany i czołowy polski dziennikarz reggae, związany z radiową Czwórką.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

plakat_druk_spad_5mm_10procent