POWITANIE JESIENI Z PO RYBY 2007 – 2013
3 października, 2011

2 października br. z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na kartuskim Rynku odbył się Piknik rodzinny pn.„Powitanie jesieni z PO Ryby 2007 – 2013”.

Piknik miał na celu zaprezentowanie mieszkańcom obszarów zależnych od rybactwa Programu Operacyjnego Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 – 2013, a w szczególności Osi Priorytetowej 4. Na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji: degustacja dań rybnych, konkursy dla publiczności, występy artystyczne oraz koncert grupy Varius Manx. Podczas pikniku zaprezentowały się także Lokalne Grupy Rybackie z województwa Pomorskiego.

 

Swoje stoisko promocyjne miała również Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka”. Przedstawiciele Stowarzyszenia udzielali bezpłatnych informacji na temat działalności  Lokalnych Grup Rybackich oraz możliwości pozyskania środków finansowych w ramach Osi Priorytetowej 4.Stoisko to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, potencjalni beneficjenci chętnie zabierali ze sobą ulotki i broszury informacyjne.

 

Gościem spotkania był Kazimierz Plocke – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który wyróżnił Lokalne Grupy Rybackie z województwa Pomorskiego za dotychczasowe działania. Dyplom dla LGR Mòrénka z rąk Pana Wiceministra odebrała Prezes Grażyna Wera – Malatyńska

GALERIA