SPOTKANIE Z PREZYDENTEM BRONISŁAWEM KOMOROWSKIM
4 lipca, 2013

W piątek 28 czerwca br. w Stanicy Harcerskiej w Podgajach, na terenie Lokalnej Grupy Rybackiej Pojezierze Krajeńskie  Prezes Zarządu  Grażyna Wera – Malatyńska brała udział w spotkaniu z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Bronisławem Komorowskim.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Lokalną Grupę Rybacką Pojezierze Krajeńskie oraz Urząd Miejski w Okonku.

Na spotkaniu zebrało się wielu przedstawicieli Lokalnych Grup Rybackich z 5 województw: pomorskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko – pomorskiego oraz lubuskiego, w tym również Stowarzyszenia Wdzydzko-Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka.

Kluczowym punktem piątkowego wydarzenia było wystąpienie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w którym prezydent przekonywał, że dzięki lokalnej aktywności, pomysłom i pieniądzom z UE można wiele zmienić.

Właśnie w tym regionie widać jak wiele może się zmienić pod warunkiem, że są pomysły, jest aktywność społeczna i są pieniądze z Unii Europejskiej. Widać po samej idei Lokalnych Grup Rybackich chęć wydobycia tego, co jest i wzbogacenia o inne możliwości, aby to wszystko razem się kręciło – powiedział prezydent w Podgajach.

Zaznaczył, że w Polsce działa 48 lokalnych grup rybackich, wydawane są znaczne środki dowartościowujące tego typu działalność i pozwalające na lepszy rozwój lokalnych społeczności. Lokalne Grupy Rybackie zajmują się wdrażaniem lokalnych strategii rozwoju obszarów rybackich.

– Oceniając państwo polskie warto się kierować takim podejściem, że najlepszy punkt widzenia to jest własna gmina, własna miejscowość i własna rodzina. I jeśli tam się dzieje dobrze, a w moim przekonaniu dzieje się dobrze i w polskich rodzinach, i gminach, to powinniśmy to wspólnym wysiłkiem zsumować w satysfakcję ogólnonarodową – powiedział prezydent.

Po części oficjalnej każdy z zaproszonych gości miał możliwość zamienić kilka słów z prezydentem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Następnie prezydent udał się do Okonka, w którym spotkał się z jego mieszkańcami.

GALERIA