TARGI GLOBALNIE 2015 KATOWICE
2 kwietnia, 2015

W dniach 27-29 marca  2015 roku w Katowicach odbyły się XXI Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2015. Krajem Partnerskim tegorocznych Międzynarodowych Targów Turystycznych GLOBalnie była Republika Słowacka.

W targach wzięło udział  ponad 260 firm reprezentujących branżę turystyczną oraz 6.5 tys. zwiedzających. Na stoiskach zaprezentowane zostały oferty touroperatorów, biur podróży, regionów, uzdrowisk, ośrodków odnowy i rekreacji, usług transportowych i hotelarstwa, kierowane zarówno do indywidualnego, jak i zbiorowego klienta.

Niewątpliwym argumentem zachęcającym do odwiedzenia targów był atrakcyjny i bogaty program wydarzeń towarzyszących, w nim spotkania i warsztaty z podróżnikami, pokazy kulinarne, prezentacje tańców, egzotycznych strojów i etnicznych instrumentów. Gwoździem programu targów był pokaz umiejętności rowerowych Krystiana Herba, który zaledwie kilka dni temu zdobył Taipei 101, najwyższy budynek na Taiwanie, pokonując 3139 schodów i pobijając tym samym swój wcześniejszy rekord Giunnessa.

Dla naszego Stowarzyszenia Wdzydzko – Charzykowska LGR „Mòrénka”  udział w targach  był kolejną okazją do zaprezentowania i przedstawienia bogatej oferty turystycznej naszego regionu. Nasze stoisko prowadziliśmy wspólnie z  LGR Pojezierze Krajeńskie w ramach współpracy regionalnej, do której przyczyniło się w głównej mierze podobieństwo i specyfika środowiska naturalnego i krajobrazu obszaru na którym działają obie lokalne grupy rybackie.

Jako wystawcy staraliśmy się zainteresować zwiedzających bogatą ofertą turystyczną naszego regionu. Promowaliśmy głównie przepiękne tereny obfitujące w lasy sosnowe i mieszane, liczne jeziora znajdujące się na obszarze naszego działania jak i też prężnie rozwijającą się turystykę aktywną na obszarach wiejskich. Nasi zwiedzający zainteresowani byli przede wszystkim szlakami rowerowymi i kajakowymi oraz możliwością spędzenia czasu w inny aktywny sposób na obszarze działania naszego stowarzyszenia. Tematem zainteresowania były również wydarzenia kulturalne oraz atrakcje turystyczne regionu. Wiele pytań kierowane były o konkretne oferty spływów kajakowych oraz o szlaki rowerowe obszaru. Na targach rozdaliśmy mnóstwo wydawnictw naszej grupy rybackiej: Atlas Turystyczny „Między Brdą a Wdą”, Mapę Turystyczną oraz oferty i ulotki regionalnych przedstawicieli branży turystycznej.

GALERIA