Zaproszenie do udziału w badaniu – Raport o stanie społeczeństwa obywatelskiego w UE i Rosji w 2016
2 sierpnia, 2016

Zapraszamy serdecznie do wypełnienia krótkiej ankiety, przygotowanej w ramach badania prowadzonego przez Forum Społeczeństwa Obywatelskiego UE-Rosja, sieć 159 organizacji pozarządowych z krajów Unii Europejskiej i Rosji, która opracowuje swój pierwszy roczny raport o stanie społeczeństwa obywatelskiego w 2016 roku. W tym celu zbierane są dane i opinie o najważniejszych trendach oraz wyzwaniach dotyczących organizacji społeczeństwa obywatelskiego działających w krajach Unii Europejskiej i Rosji w latach 2015-2016. Badania oparte na ankiecie o analogicznej treści trwają właśnie w Niemczech, Węgrzech, Polsce, Hiszpanii, Finlandii i Rosji.

Będziemy Państwu niezmiernie wdzięczni za pomoc w powyższych działaniach i udzielenie odpowiedzi na pytania ankiety, opublikowanej pod adresem: https://www.surveymonkey.com/r/HLNC6HH. Nie powinno to zająć więcej niż 10-15 minut. Na odpowiedzi czekamy do poniedziałku, 8 sierpnia br., do końca dnia. Bez zaangażowania przedstawicieli poszczególnych organizacji, a więc także Państwa, nie będzie możliwe uzyskanie jak najbardziej wiernego wizerunku funkcjonowania sektora obywatelskiego w Polsce.

Zgromadzone w ten sposób dane będą analizowane w sposób gwarantujący anonimowość i posłużą do opracowania raportu zbiorczego, dotyczącego sytuacji we wszystkich badanych krajach. Zostanie on opublikowany na początku 2017 roku. Osoby uczestniczące w badaniu będą miały możliwość zapoznać się z nim jako pierwsze.